Liečiteľ Jonáš
 

Média
FaceBook liečiteľa
 
Môžte navštívit
 

Krušinová masť s ľubovníkom, trnky, slnečnicovým olejom a gáfrom


Kôra z krušiny jelšové sa zvyčajne používa ako preháňadlo, priaznivé účinky na celkový metabolizmus organizmu a podporuje tvorbu žlčou. Čerstvá môže spôsobiť dávenie. Na liečebné účely sa necháva rok odležať alebo sa zahrieva.

Trnka je mierne diuretikum. Pôsobí močopudne, odstraňuje sodík, znižuje priepustnosť krvných vlásočníc, mierni zápalové reakcie, pôsobí pozitívne na odstránenie odpadových látok v moči, zlepšuje metabolizmus a trávenie. Bola jej prisudzovaná magická moc a pri pálení čarodejníc sa do ohňa hádzali aj konáre trnky. Kedysi sa tiež verilo, že nosenie vetvičky ľubovníka ochráni pred horúčkou.

Ľubovník lieči prakticky všetko, ale vyžaduje opatrnosť pri dávkovaní. Je vhodná pri posilnení imunity, kataroch žalúdka, plynatosti, na priedušky, pálenie záhy, pri nervových poruchách (migrény, nespavosť, depresia), pri zápaloch močových ciest a menštruačných problémoch, likviduje infekčné ložiská v tele. Pôsobí protizápalovo a hojivo. Pár lyžíc krušinového nálevu zabráni pomočovanie detí. Môže tiež vyvolať pocity eufórie.

Použitie masti:

 

  •      Zjemnenie a vyhladenie pokožky
  •      Ruža
  •      Škvrny na pokožke
  •      Suchá a zapálená pokožka
  •      Antiseptické účinky
Liéčiteli môžte volat v pracovné dny od 9 do 16 hod. na (CZ) telefon 605 456 682,
alebo Vaše dotazy posílat na e-mail lecitel.jonas@seznam.cz